Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Trzy Toyoty Corolle stojące na parkingu z miastem widocznym w tle

Przedstawiamy ranking dwudziestu najczęściej kupowanych i branych przez polskich przedsiębiorców w leasing nowych samochodów osobowych w 2024 roku. Może on posłużyć niektórym z was jako inspiracja. Zwłaszcza tym, którzy mają zamiar zmienić auto na nowe, a nie mają ściśle określonej marki czy modelu. W przypadku samochodów kierowanie się gustami innych ma sporo zalet i bardzo niewiele wad.

Co przemawia za leasingiem najpopularniejszych aut?

Decydując się na zakup lub leasing samochodu z poniższej listy, jednego można być pewnym – nie będzie się oryginalnym. Aut z rankingu bestsellerów jeżdżą tysiące po polskich drogach. Nie oznacza to jednak, że nie można się w nich wyróżnić, wybierając, np.: ciekawą opcję wyposażenia, stylizacji, czy choćby zamawiając ładnie wyglądający wzór felg.

Reszta to już praktycznie same zalety. Przede wszystkim samochody, które są najczęściej kupowane, są zazwyczaj także mocno poszukiwanymi modelami na rynku wtórnym, a to oznacza łatwiejszą i szybszą możliwość ich sprzedaży po kilku latach leasingu i użytkowania.

W przypadku najpopularniejszych samochodów mamy także do czynienia z ekonomią skali. Co zazwyczaj oznacza lepszą dostępność i niższy koszt części zamiennych i akcesoriów. Nie chodzi tu tylko o części typowo eksploatacyjne, jak klocki czy tarcze hamulcowe itp., ale także, pozornie prozaiczne, dodatki, jak bagażniki rowerowe, narciarskie i tym podobne. Bez porównania łatwiej i taniej będzie kupić taki element wyposażenia, np.: do Skody Octavii czy Toyoty Corolli niż do jakiegoś wyszukanego modelu, którego miesięcznie sprzedaje się, np.: kilkadziesiąt sztuk.

Wreszcie duża popularność danego auta jest zazwyczaj także sygnałem, że mamy do czynienia z udanym modelem, który oferuje optymalne parametry w stosunku do zaproponowanej ceny, a także uchodzi za bezawaryjny i bezproblemowy w eksploatacji.

Ranking 20 najczęściej leasingowanych modeli (stan: czerwiec 2024)

Ranking oparty jest na podstawie liczby rejestracji nowych samochodów osobowych przez firmy w okresie styczeń – czerwiec 2024 r. Źródło na podstawie CEP (MSW/MC). Cena minimalna oparta jest o dane katalogowe poszczególnych producentów z uwzględnieniem oficjalnych rabatów i ofert promocyjnych.

Udział w rynku 20 najcześciej wybieranych modeli samochodów osobowych

Wykres udziału w rynku najcześciej leasingowanych samochodów osobowych w okresie styczeń-maj 2024 r.

Okres od stycznia do maja 2024 r. Źródło: CEP (MSW/MC)

Informacja o rankingu

W niniejszym artykule, poza rankingiem modeli z podanymi cenami minimalnymi, znajdziecie także kalkulator leasingowy, który pozwoli szybko zorientować się w kosztach leasingu nowego samochodu, przy preferowanych parametrach finansowania i zadanej wartości pojazdu.

Warto także zapamiętać, że ranking aktualizujemy co jakiś czas, abyście mogli tu zawsze znaleźć aktualną listę 20 najpopularniejszych wśród polskich przedsiębiorców nowych samochodów osobowych.

Ranking 20 najczęściej kupowanych i leasingowanych przez firmy samochodów osobowych

MiejsceModelCena minimalna
brutto (z VAT)
1 Toyota Corolla 94900 zł
2 Skoda Octavia 103400 zł
3 Toyota RAV4 175200 zł
4 Toyota Yaris 79900 zł
5 Hyundai Tucson 129400 zł
6 Toyota C-HR 119900 zł
7 Toyota Yaris Cross 104300 zł
8 Volvo XC60 219900 zł
9 Kia Sportage 124900 zł
10 Skoda Superb 132250 zł
11 Cupra Formentor 139000 zł
12 Nissan Qashqai 136500 zł
13 Hyundai i30 90900 zł
14 Mercedes GLC 249000 zł
15 Dacia Duster 79900 zł
16 Audi A3 122700 zł
17 Ford Focus 111000 zł
18 Mazda CX-5 157900 zł
19 Skoda Kodiaq 164550 zł
20 Skoda Fabia 68600 zł

Kalkulator leasingu nowych samochodów osobowych

Chcąc zapoznać się z przeciętnymi, oferowanymi obecnie na rynku kosztami leasingu, warto jest skorzystać z naszego kalkulatora. Wystarczy podać cenę wybranego modelu oraz parametry leasingu. Dzięki temu można zapoznać się z przeciętnym kosztem całkowitym leasingu oraz przeciętną wysokością miesięcznej raty.

Cena samochodu (w złotych, bez groszy)
Nowy / Używany
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*
* - uśrednione na podstawie WIBOR 1M = 5,85% oraz wysokości marż stosowanych przez czołowych leasingodawców w dniach 27 czerwca - 4 lipca 2024

Wyszukiwarka Leasingu - samochody osobowe

Leasing samochodów osobowych, w tym oczywiście także tych, wymienionych w rankingu dostępny jest w 22 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Ubezpieczenie GAP dla samochodów z rankingu

W trakcie rozpatrywania ofert leasingu często napotkasz na dodatkową propozycję - ubezpieczenie GAP. Jest to forma zabezpieczenia, która pokrywa ewentualną różnicę między wartością rynkową pojazdu a kwotą, którą musisz spłacić leasingodawcy w przypadku kradzieży lub całkowitego uszkodzenia samochodu. Wiele firm leasingowych standardowo włącza ubezpieczenie GAP do swojego pakietu usług. Istnieje jednak sposób na tańsze wykupienie GAP. Zapoznaj się z orientacyjnymi cenami ubezpieczenia GAP dla samochodu osobowego, którego wartość oscyluje w granicach 100-150 tys. zł.

Składka GAP dla samochodu osobowego kosztującego od 101 tys. do 150 tys. zł

 Limit GAP
50 tys. zł
Limit GAP
100 tys. zł
Limit GAP
150 tys. zł
24 miesiące 1134 zł
jednorazowo
1175 zł
jednorazowo
1175 zł
jednorazowo
36 miesięcy 1499 zł
jednorazowo
1539 zł
jednorazowo
1539 zł
jednorazowo
48 miesięcy 2025 zł
jednorazowo
2106 zł
jednorazowo
2106 zł
jednorazowo
60 miesięcy 2390 zł
jednorazowo
2511 zł
jednorazowo
2511 zł
jednorazowo

Przejdź do Kalkulator ubezpieczenia GAP, jeśli chcesz poznać więcej szczegółów i wysokość składki dla innych warunków.

Co to jest ubezpieczenie GAP i dlaczego może być korzystne?

Ubezpieczenie GAP, w połączeniu z autocasco (AC), oferuje możliwość otrzymania pełnej rekompensaty finansowej w przypadku całkowitego uszkodzenia pojazdu. Oznacza to, że w razie szkody całkowitej, ubezpieczenie GAP może pokryć różnicę między aktualną wartością rynkową pojazdu a jego ceną zakupu. Szczegółowe informacje na temat tego ubezpieczenia znajdziesz w poradniku: Ubezpieczenie GAP w leasingu

Czy opłaca się wykupić ubezpieczenie GAP

Podobnie jak w przypadku każdego ubezpieczenia dobrowolnego, tak i w przypadku GAP ciężko jest jednoznacznie udzielić odpowiedzi na pytanie – czy warto? Ubezpieczenia kupuje się nie po to, żeby z nich korzystać, tylko żeby zyskać większy spokój. Niewątpliwie GAP potrafi uratować skórę, gdy dojdzie już do szkody całkowitej, np.: wskutek mocniejszej kolizji, zwłaszcza w przypadku leasingu. Kradzieże samochodów także się zdarzają, zwłaszcza niktóre marki są badziej narażone: Najczęściej kradzione auta – wskaźnik ryzyka

Wpływ popularności na samochody poleasingowe

Oczywiście popularność danego modelu, która przejawia się poprzez dużą ilość zawartych umów leasingu ma po jakimś czasie swoje przełożenie także na poleasingową ofertę samochodów. Auta finansowane dziś, trafią za jakieś 2, 3 może 4 lata na rynek poleasingowy w postaci samochodów pokontraktowych. Chodzi o auta zwracane przez klientów korzystających z wynajmu długoterminowego lub auto-abonamentu. Pozostałe trafią na wtórny rynek jako auta z leasingowej windykacji lub będą sprzedawane przez leasingobiorców, którzy zakończyli umowę wykupem i zamierzają się ich „pozbyć”. Samochody poleasingowe są zresztą dostępne na FmLeasing.pl i choćby pobieżny przegląd ogłoszeń pokaże, że dominują w nich najpopularniejsze marki i modele.

Nowe samochody dostępne od ręki w polskich salonach

Przedstawiamy zestawienie linków do wirtualnych salonów, czyli stron producentów samochodów, gdzie znajdziesz dostępne od ręki nowe auta osobowe stojące obecnie na placach dealerskich w całej Polsce. Znajdziesz także modele prezentowane w rankingu 20 najcześciej leasingowanych samochodów osobowych: Nowe samochody dostępne od ręki w polskich salonach

Więcej o leasingu samochodów?

Tu dowiesz się wszystkiego o finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych - znajdziesz oferty oraz skorzystasz z przewodnika: Auto Leasing - oferty i przewodnik

4.3793103448276 1 1 1 1 1 4.38 (29)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Wielopoziomowy garaż samochodowyLista najtańszych nowych samochodów - ceny zakupu i wysokość rat leasingowych

Potrzebujesz taniego samochodu do firmy, dla pracowników, może masz dość dokładania do eksploatacji wysłużonych aut? Prezentujemy najtańsze dostępne w Polsce modele samochodów osobowych oraz typu VAN wraz z kosztami leasingu.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Czerwony sportowy samochód widok przedniej maski, lampy i atrapyLeasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów jest alternatywą dla klasycznego leasingu z wykupem. Coraz więcej przedsiębiorców, chcących sfinansować nowy pojazd, zastanawia się - wybrać leasing czy wynajem długoterminowy? Która forma dla kogo jest korzystniejsza? Skorzystaj z kalkulatora porównującego koszty i wysokość raty.


Drewniany samochód zabawkaJaki samochód wybrać do wynajmu długoterminowego?

Chcesz wziąć samochód w formie wynajmu długoterminowego i nie przepłacić za ratę miesięczną? W takim razie musisz wybrać odpowiednią markę i model, który nie traci szybko na wartości.


Wyniki finansowe na monitorze komputeraRankingi firm leasingowych

Wszystkie rankingi leasingodawców, które ukazały się na FmLeasng.pl od 2009 do 2020 roku, aktualizowane co kwartał oraz branżowe statystyki sprzedaży.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl