Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Dwa modele Renault Master na parkingu podczas ładowania

Sprawdź ranking dziesięciu najczęściej kupowanych i branych przez polskich przedsiębiorców w leasing nowych aut dostawczych w 2024 roku. Opisujemy kryteria, jakimi warto się kierować przy wyborze „dostawczaka” do firmy oraz podpowiadamy, jak w trzech prostych krokach uzyskać dobry i tani leasing samochodu dostawczego zapewniając sobie tym samym niskie TCO, czyli całkowity koszt posiadania.

KRÓTKO: Czego dowiesz się z tego artykułu?

Sprawdź ranking 10 najchętniej wybieranych nowych samochodów dostawczych i dowiedz się, jak wziąć dobry i tani leasing auta dostawczego

Spis treści

 1. Najczęściej wybierane samochody dostawcze – kryteria
 2. Dlaczego warto wybrać popularnego dostawczaka?
 3. Ranking 10 najczęściej leasingowanych samochodów dostawczych
 4. Jak wziąć tani i dobry leasing samochodu dostawczego?
 5. Ubezpieczenie GAP dla samochodów dostawczych
 6. Podsumowanie

Najczęściej wybierane samochody dostawcze – kryteria

Choć nowoczesne samochody dostawcze projektowane są także z myślą o doznaniach estetycznych, to z całą pewnością wrażenia wizualne są jednymi z ostatnich kryteriów, którymi posługują się przedsiębiorcy przy ich wyborze. W odróżnieniu od osobówek, gdzie design ma istotne, często przesądzające znaczenie, w przypadku dostawczych obowiązuje żelazna praktyczność.

Główne kryteria, którymi posługują się nabywcy, można określić w kilku punktach:

 • gama dostępnych wersji nadwozia (rama, furgon, skrzynia, bus itd.)
 • ładowność, wymiary, możliwość zastosowania niestandardowej zabudowy
 • wygoda i praktyczność użytkowania pod kątem indywidualnych oczekiwań i sposobów wykorzystania
 • cena nabycia – nie ukrywajmy, że ma ona istotne znaczenie, choć nie zawsze najważniejsze 
 • TCO (total cost of ownership), czyli całkowity koszt posiadania, na który poza ceną nabycia wpływ ma także koszt przeglądów, paliwa i ogólnie eksploatacji, ale także możliwa do uzyskania wartość przy odsprzedaży
 • dostępność i termin dostawy zamówionego pojazdu przez producenta/dealera – czyli coś, co obecnie nabrało istotnego znaczenia i ma spory wpływ na wyniki sprzedaży samochodów dostawczych

Dlaczego warto wybrać popularnego dostawczaka?

Wybór popularnego auta dostawczego ma w zasadzie same plusy i pozytywnie przekłada się na TCO oraz wygodę i funkcjonalność.

Im bardziej popularny samochód użytkowy, tym:

 • większa dostępność, a zarazem mniejszy koszt części zamiennych i eksploatacyjnych, a także akcesoriów dodatkowych
 • łatwiejsza możliwość wykonania indywidualnej zabudowy czy adaptacji – większa dostępność warsztatów i zakładów specjalizujących w popularnych modelach, większa standaryzacja i niższe ceny usług
 • wyższa cena przy odsprzedaży – między innymi z powyższych powodów, popularne dostawczaki poszukiwane są także na rynku wtórnym

Teraz wyobraź sobie, że skuszony, np.: ceną zdecydowałeś się jednak kupić jakiś mniej spotykany, czy nawet egzotyczny model dostawczy – dość szybko może okazać się, że jakakolwiek adaptacja czy choćby zwykły serwis generuje wyższe koszty, wydłużają się terminy itd. Problemem staje brak dużej bazy części, w tym zamienników, a dodatkowo w obecnych czasach warsztaty często kręcą nosem, jeśli mają zająć się czymś, co nie jest „standardowe”.

Ranking 10 najczęściej leasingowanych samochodów dostawczych (stan: czerwiec 2024 r.)

Ranking oparty jest na podstawie liczby rejestracji nowych samochodów osobowych przez firmy w okresie styczeń – maj 2024 r. Źródło na podstawie CEP (MSW/MC). Cena minimalna oparta jest o dane katalogowe poszczególnych producentów z uwzględnieniem oficjalnych rabatów i ofert promocyjnych.

Ranking 10 najczęściej kupowanych i leasingowanych samochodów dostawczych

MiejsceModelCena minimalna
netto (bez VAT)
1 Renault Master 124500 zł
2 Fiat Ducato 120900 zł
3 Iveco Daily 135000 zł
4 Mercedes-Benz Sprinter 135837 zł
5 Toyota Proace City 78800 zł
6 Ford Transit 150770 zł
7 Volkswagen Crafter 146740 zł
8 Ford Transit Custom 137420 zł
9 Toyota Hilux 145384 zł
10 Renault Trafic 137927 zł

Zdecydowanym królem aut dostawczych jest Renault Master, a za nim plasują się Iveco Daily i Fiat Ducato – te trzy modele znalazły łącznie więcej nabywców, niż wszystkich siedem pozostałych pojazdów z rankingu razem wziętych.

Udział w rynku 10 najcześciej wybieranych modeli samochodów dostawczych

Wykres udziału w rynku modeli samochodów dostawczych w okresie styczeń-maj 2024 r.

Okres od stycznia do maja 2024 r. Źródło: CEP (MSW/MC)

Jak wziąć tani i dobry leasing samochodu dostawczego?

Poświęciłeś sporo czasu na wybór odpowiadającego Ci samochodu do firmy? W takim razie poświęć jeszcze choćby mały ułamek tego czasu na wybór dobrego leasingu. W przeciwnym razie możesz za niego przepłacić lub – co często jeszcze gorsze – wybrać leasingodawcę marnej jakości, stosującego niepartnerskie i kosztowne praktyki w trakcie obowiązywania umowy leasingu. Tak się często dzieje, jeśli z wygody skorzystasz z pierwszego lepszego leasingu podsuniętego przez handlowca u dealera. Więcej na ten temat piszemy w naszych poradnikach Wątpliwa atrakcyjność leasingu oferowanego u dealerów oraz Leasing fabryczny - dlaczego jest tyle skarg?

Zasada jest dość prosta – im bardziej będziesz zorientowany i świadomy, tym większa szansa, że wybierzesz tani i dobry leasing samochodu dostawczego. Podpowiadamy, jak to zrobić w trzech krokach

Niebieski nr 1Zorientuj się, jaki jest koszt leasingu samochodu dostawczego

Zacznij od sprawdzenia, ile powinien obecnie kosztować tani leasing, abyś wiedział, czego się spodziewać i jakie oferty będziesz mógł uznać za atrakcyjne. Użyj w tym celu naszego kalkulatora, który pokazuje uśredniony koszt leasingu oferowanego obecnie przez czołowe bankowe firmy leasingowe.

Niebieski nr 2Zdobądź kilka ofert leasingu dla porównania

Punktem wyjścia do negocjacji jest pozyskanie kilku ofert leasingu – da Ci to jednocześnie dobre porównanie. Leasing samochodów dostawczych dostępny jest w 22 firmach leasingowych. Dobrym i prostym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty o niskiej marży, bez pośredników.

Niebieski nr 3 Wybierz ofertę i leasingodawcę

Posiadając już dobre porównanie, będziesz w stanie samodzielnie wybrać tanią ofertę, ale uwaga – koszt finansowania to nie wszystko. Ważna jest także jakość samego leasingodawcy i stosowane przez niego praktyki podczas całego okresu leasingu. Dlatego użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu otrzymują dodatkową analizę, w której podajemy RRSO, uwagi i wskazówki do uzyskanych ofert oraz opinię o każdym z leasingodawców. Takie zestawienie jest dużym ułatwieniem przy podejmowaniu decyzji. Zobacz, jak przygotowujemy analizę.

Kciuk w górę„Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości ofert, które otrzymaliśmy. W przyszłości na pewno nadal będziemy korzystać z Wyszukiwarki FmLeasing.pl, gdyż w szybki sposób możemy otrzymać i porównać oferty z firm leasingowych będących w czołówce na rynku”

Ubezpieczenie GAP dla samochodów dostawczych

Wraz z ofertami leasingu otrzymasz zapewne także możliwość wykupienia ubezpieczenia GAP, które chroni utratę wartości pojazdu w przypadku szkody całkowitej i kradzieży pojazdu, gdyż wiele firm leasingowych dołącza GAP do swojej oferty. Mamy jednak sposób, by także GAP dla samochodu dostawczego wykupić taniej – poznaj przykładowe ceny GAP dla „dostawczaka” o wartości w przedziale od 100 tys. do 150 zł.

Składka GAP dla samochodu dostawczego kosztującego od 101 tys. do 150 tys. zł

Tabela ze stawkami ubezpieczenia GAP dla samochodów dostawczych w zakresie cenowym od 100001 do 150000 zł

Przejdź do Kalkulator ubezpieczenia GAP, jeśli chcesz poznać więcej szczegółów i wysokość składki dla innych warunków.

Co to jest ubezpieczenie GAP?

W przypadku szkody całkowitej ubezpieczenie GAP wraz z AC umożliwia uzyskanie odszkodowania w wysokości nawet 100% ceny samochodu z dnia jego zakupu. O wszelkich niuansach dowiesz się z poradnika: Ubezpieczenie GAP w leasingu

Czy warto wykupić GAP dla samochodu dostawczego?

Podobnie jak w przypadku każdego ubezpieczenia dobrowolnego, tak i w przypadku GAP ciężko jest jednoznacznie udzielić odpowiedzi na pytanie – czy warto? Ubezpieczenia kupuje się nie po to, żeby z nich korzystać, tylko żeby zyskać większy spokój. Niewątpliwie GAP potrafi uratować skórę, gdy dojdzie już do szkody całkowitej, zwłaszcza w przypadku leasingu. Kradzieże samochodów dostawczych także się zdarzają, o czym najdobitniej świadczy przykład Renault Mastera, który znalazł się w zestawieniu najczęściej kradzionych pojazdów w Polsce: Najczęściej kradzione auta – wskaźnik ryzyka

Podsumowanie

Wybierając samochód użytkowy do firmy, warto zrobić to w sposób przemyślany. Z pewnością lista najpopularniejszych samochodów dostawczych może być dobrą inspiracją. Nie przez przypadek przecież te konkretne modele znalazły się w rankingu. Dodając do tego dobrze dobrany jakościowo i jednocześnie tani leasing masz sporą szansę na nabycie pojazdu, który będzie spełniał potrzeby Twojej firmy oraz zapewni niskie TCO, czyli całkowity koszt posiadania.

5 1 1 1 1 1 5.00 (7)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Wielopoziomowy garaż samochodowyLista najtańszych nowych samochodów - ceny zakupu i wysokość rat leasingowych

Potrzebujesz taniego samochodu do firmy, dla pracowników, może masz dość dokładania do eksploatacji wysłużonych aut? Prezentujemy najtańsze dostępne w Polsce modele samochodów osobowych oraz typu VAN wraz z kosztami leasingu.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Kalkulator i arkuszJak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Leasingodawcy preferują, żeby leasingobiorcy korzystali z ich oferty ubezpieczenia. Jednak warto sprawdzić i porównać warunki z konkurencyjnymi propozycjami, żeby nie przepłacić za polisę.


Samochód podczas przeglądu z otwartą maskąLeasing samochodów używanych - wszystko na ten temat

Niektóre firmy leasingowe chętnie finansują samochody używane, inne mniej. Dlatego każda z nich ma swoją własną politykę finansowania. Tu znajdziesz wszystko o leasingu samochodu używanego. Procedury, wymagania, okres umowy, wpłata wstępna, wybór dostawcy.


Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Leasing nowego dostawczaka? Ta dziesiątka finansowana jest najczęściej >

Jarosław Król

Autor: Jarosław Król

Jestem autorem tego artykułu. Publikuję na FmLeasing.pl od stycznia 2010 roku oraz jestem odpowiedzialny za wprowadzanie rozwiązań ułatiwających naszym użytkownikom korzystanie z serwisu.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Jarosław Król

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl