Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych

Oferty leasingu bezpośrednio od najlepszych firm leasingowych

Zastanawiasz się, czym się różni leasing operacyjny od finansowego? A może interesują Cię oferty leasingowe i głowisz się nad pytaniem, gdzie najlepiej wziąć leasing na samochód? Nasza porównywarka leasingowa pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię zagadnienia. Zapoznaj się ze szczegółami oferty polskich firm leasingowych – warunkami, procedurami, wymaganymi dokumentami i ogólną charakterystyką. U nas dowiesz się, ile kosztuje leasing, gdzie najłatwiej go dostać, a także jak działa sam leasing.

Możesz także skorzystać z wyszukiwarki, dzięki której leasingodawcy złożą Ci oferty bezpośrednio, a Ty wybierzesz najlepsze firmy leasingowe. Otrzymasz też pomoc przy analizowaniu tych ofert i warunków umów. Jeśli interesuje Cię wynajem długoterminowy samochodów, ubezpieczenie w leasingu lub usługi poleasingowe to jesteś w dobrym miejscu!

Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Możesz od razu wybrać interesującą Cię kategorię lub z dalszej części dowiedzieć się:
Jak wybrać najlepszą ofertę? | Od czego zacząć? | Jakie są trendy w leasingu?

Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing - Samochody osobowe i dostawcze

Finansowanie dostępne w 22 firmach leasingowych
Odbiór samochodu w 2 do 5 dni od złożenia wniosku

Samochód ciężarowyTransport ciężki

Finansowanie dostępne w 33 firmach leasingowych
Odbiór pojazdu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

ciężarowe | ciągniki siodłowe | naczepy | autobusy

KoparkaMaszyny i urządzenia

Finansowanie dostępne w 26 firmach leasingowych
Odbiór urządzenia w 3 do 10 dni od złożenia wniosku

sprzęt budowlany | maszyny rolnicze | wózki widłowe

USGUrządzenia i sprzęt medyczny

Finansowanie dostępne w 18 firmach leasingowych
Odbiór sprzętu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

SerwerSprzęt komputerowy i IT

Finansowanie dostępne w 15 firmach leasingowych
Odbiór sprzętu w 5 do 14 dni od złożenia wniosku

Awionetka stojąca na lotniskuSamoloty i śmigłowce

Finansowanie dostępne w 9 firmach leasingowych
Formalności zajmują zazwyczaj kilka tygodni

BiurowiecNieruchomości

Finansowanie dostępne w 14 firmach leasingowych
Formalności zajmują od kilku do kilkunastu tygodni

OdmowaTrudny Leasing - bez BIK, KRD

Oferty specjalne dotyczące finansowania w trudnych przypadkach
M.in. leasing starych środków trwałych, leasing bez BIK, KRD

Octavia kombi i symbol recyclinguLeasing zwrotny

Chcesz uwolnić gotówkę na dowolny cel?
Kiedy się przydaje i jak uzyskać leasing zwrotny?

Wynajem długoterminowy samochodówWynajem długoterminowy samochodów

Oferta wynajmu długoterminowego dostępna w 21 firmach flotowych (CFM)
Wyłącznie nowe samochody osobowe

Wybieranie samochoduAuto Abonament

Zestawienie ofert i marek samochodów dostępnych w formie abonamentu
Wyłącznie nowe samochody osobowe

Zawarcie umowyPożyczka leasingowa

Finansowanie pożyczką dostępne w 10 firmach leasingowych
Dotyczy samochodów osobowych i ciężarowych, maszyn i urządzeń

Inne oferty


To jeszcze nie koniec! Z dalszej części dowiesz się:
Jak wybrać najlepszą ofertę? | Od czego zacząć? | Jakie są trendy w leasingu?

Oferta leasingu - jak wybrać najlepszą?

Jeżeli zastanawiasz się, czy jest jakiś dobry i prosty sposób na znalezienie dobrej i taniej oferty leasingu, to odpowiedź jest twierdząca. Wystarczy dobrze znać branżę i wiedzieć, które firmy leasingowe oferują korzystne warunki finansowania, a jednocześnie których leasingodawców należy unikać, jako stosujących złe praktyki i sztuczki w relacjach z klientami w trakcie trwania kontraktu i umowy leasingowej.

Tania oferta leasingowa nie zawsze... jest tania

Uzyskanie taniej oferty leasingowej nie jest jakimś szczególnym wyzwaniem. Wystarczy poświęcić trochę czasu, żeby wysłać zapytanie ofertowe do chociaż kilku firm i w odpowiedzi otrzymać gotowe kalkulacje. Mając je w ręku, można pokusić się o dalsze negocjacje kosztu całkowitego i wysokości miesięcznej raty leasingu. W dzisiejszych czasach naprawdę nie jest to trudne, bo konkurencja w tej branży jest duża i praktycznie każdy leasingodawca oferuje niski koszt finansowania.

Problem w tym, że nie zawsze to, co jest tanie na papierze (tania oferta leasingu), będzie tanim, a co za tym idzie dobrym rozwiązaniem z perspektywy całej transakcji. Wszystko dlatego, że funkcjonują niestety na rynku leasingodawcy, których oferta jest pozornie tania, ale którzy jednocześnie skutecznie przemycają w warunkach umownych szereg uciążliwości, które skutkują naliczaniem wysokich opłat dodatkowych, czy drogich ubezpieczeń. W rezultacie całościowa oferta staje się dużo droższa, niż to wyglądało na początku.

Wystarczy znać branżę leasingową

Pozostaje zatem unikać firm leasingowych stosujących takie złe praktyki. Pytanie, jak to zrobić? Oczywiście wystarczy znać branżę leasingową. Niestety trzeba być insiderem, żeby wiedzieć, którzy leasingodawcy są godni polecenia, a których lepiej jest unikać.

Można skorzystać z pomocy doradców – tylko gdzie takich znaleźć?

Najlepiej byłoby skorzystać z pomocy takich insiderów, którzy wiedzą, co w trawie piszczy i którzy pomogliby wybrać tanią ofertę i dobrego leasingodawcę. Pozornie nie wydaje się to trudne, bo w tej branży aż roi się od firm doradczych, których jest nawet wielokrotnie więcej niż samych firm leasingowych. Niestety firmy te są pośrednikami, którzy sprzedają leasing w zamian za prowizję, zatem nie reprezentują interesu klienta, tylko swój własny.

Według naszych długoletnich obserwacji praktycznie każdy pośrednik ma w swoim portfelu jedną z najgorszych polskich firm leasingowych i – co gorsza – najczęściej do oferty właśnie tej firmy namawia swoich klientów. Powód? Firma ta jest bardzo elastyczna i dobrze płaci pośrednikom, ale w obsłudze samego klienta nie jest już tak elastyczna…

Oferta leasingu z Wyszukiwarki FmLeasing.pl + analiza i porady

Jednak niniejszy tekst nie powstał, żeby przestraszyć, ale żeby podsunąć konkretne rozwiązanie…

Korzystając z naszej Wyszukiwarki Leasingu, nie tylko otrzymasz oferty leasingu bezpośrednio od wielu leasingodawców, ale także nasze wsparcie. Czyli możliwość bezpłatnej analizy otrzymanych ofert oraz umownych warunków leasingu. Od nas dowiedziesz się, którzy leasingodawcy są wysoko oceniani zarówno przez nas, jak i przez polskich przedsiębiorców, a którzy są recenzowani jako nierzetelni. Wskazujemy także rozmaite sztuczki stosowane przez firmy leasingowe, ale również rozwiązania pozytywne, korzystne dla klientów.

Na koniec użytkownik Wyszukiwarki sam decyduje, która oferta leasingu jest dla niego najlepsza. My tylko dajemy informacje, ale nie sugerujemy konkretnych decyzji, a już na pewno nie namawiamy do wyboru tego, czy innego leasingodawcy. To jest wyłącznie twój wybór, ale dzięki nam może to być wybór dużo bardziej świadomy.

Opinia o wyszukiwarce leasingu FmLeasing"Nasza firma nigdy wcześniej nie korzystała z żadnej formy kredytu czy leasingu brak nam jakiegokolwiek doświadczenia i wiedzy. Ale na szczęście znaleźliśmy w necie Wyszukiwarkę Leasingu Fmleasing.pl i na podstawie informacji tam zawartych zdobyliśmy podstawową wiedzę oraz dokonaliśmy wstępnej oceny oferty salonu samochodowego Toyoty. Poprosiliśmy poprzez Wyszukiwarkę kolejnych kilka firm o przedstawienie swoich ofert co bezzwłocznie się stało. Z pośród kilku ofert wybraliśmy trzy i poprosiliśmy Państwa ekspertów o analizę. Najlepszą ofertę złożył [usunięta nazwa], z którym to po kilku rozmowach i spotkaniach podpisaliśmy umowę. W ten oto sposób w naszej firmie zaparkowały dwa nowe samochody. Portal FmLeasing.pl jest dla takich małych firm jak my kopalnią wiedzy oraz merytorycznej pomocy i ważne darmowej! W przyszłości bez wątpienia skorzystamy takiej pomocy. Życzymy sukcesów."

Od czego zacząć? Otrzymaj oferty

Oferty leasingowe

Wybierz odpowiedni produkt z zestawienia na górze tej strony, dzięki czemu zapoznasz się z warunkami finansowania oferowanego przez polskie firmy leasingowe oraz procedurami ubiegania się o leasing. Możesz też od razu złożyć zapytanie ofertowe, które trafi bezpośrednio do wielu leasingodawców. Dotyczy to zarówno leasingu samochodów osobowych i dostawczych, pojazdów ciężarowych i ciężkiego transportu, maszyn i urządzeń, sprzętu medycznego, komputerowego i IT, samolotów i śmigłowców oraz nieruchomości. Oddzielną kategorią jest „Trudny Leasing” dotyczący możliwości i procedur ubiegania się o leasing starszych pojazdów oraz przez przedsiębiorców ze złą historią kredytową i zadłużeniami.

Oferty wynajmu długoterminowego

Jest to kategoria poświęcona wynajmowi długoterminowemu nowych samochodów, który oferują polskie firmy flotowe (Car Fleet Management) oraz leasingowe. Tutaj także możliwe jest złożenie zapytania ofertowego, które zostanie przekazane bezpośrednio do tych firm.

Samochody w ofertach abonamentowych

Zestawienie dostępnych na polskim rynku ofert auta na abonament, czyli nowych samochodów osobowych oferowanych w postaci leasingu z wysokim wykupem. Poza zestawieniem ofert konkretnych marek i modeli, przekazujemy także informacje o jej specyfice, warunkach, a także wadach i zaletach.

Wyszukiwarka ofert

Wyszukiwarka Leasingu jest najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców. Firmy same złożą oferty, bez pośredników. Warto zapoznać się także z opiniami użytkowników wyszukiwarki.

Kalkulator

Kalkulator leasingu przeznaczony jest dla tych, którzy chcą zorientować się w kosztach finansowania. Nasz kalkulator bardzo wiernie pokazuje aktualny, uśredniony koszt. Doskonale nadaje się do tego, żeby zorientować się w wysokości rat miesięcznych i nominalnym koszcie całkowitym.

Co dalej? Pomoc w analizie i porównaniu ofert

Użytkownicy korzystający z Wyszukiwarki otrzymują od nas bezpłatną pomoc w postaci analizy i porównania otrzymanych wielu ofert. Obliczamy rzeczywisty koszt, przekazujemy nasze opinie o finansujących, a także analizujemy warunki umów, w tym OWUL i Tabele Opłat i Prowizji. Dowiedz się więcej >

Umiejętny wybór finansowania

Nasz Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu znacznie ułatwia uzyskanie i wybór odpowiedniej firmy oraz oferty leasingowej. Podpowiadamy, jak analizować i negocjować oraz na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać. Pamiętaj również, że każdy nasz użytkownik może liczyć na naszą pomoc i wsparcie także w trakcie umowy, a także po jej zakończeniu.

Oferta leasingowa - najnowsze trendy

BMW i3 na podjeździe przed garażemPrzed trzydziestoma laty leasing w Polsce zaczynał swoją historię jako pewnego rodzaju ratalna forma nabycia, czy to samochodu, czy innego środka trwałego, dająca jednak przy okazji duże korzyści podatkowe. Ogólnie rzecz biorąc takie traktowanie leasingu nie zmieniło się do dziś, co nie zmienia faktu, że od tamtego momentu oferta leasingowa ewoluowała, zwłaszcza ostatnimi czasy. W tym artykule, regularnie aktualizowanym, piszemy o najnowszych trendach w leasingu.

Rosnący udział leasingu z wysoką wartością końcową (HRV)

HRV jest angielskim skrótem od zwrotu high residual value, co tłumaczy się jako wysoka wartość rezydualna. Chodzi o przyjętą do leasingu, wysoką wartość końcową finansowanego środka trwałego.

W Polsce przeważają oferty leasingowe z minimalną wartością końcową, np.: 1% początkowej wartości przedmiotu. Tymczasem przy leasingu z HRV jest ona dużo wyższa, zazwyczaj zbliżona do wartości rynkowej przedmiotu w chwili zakończenia umowy. Rozwiązanie takie znacząco obniża wysokość raty leasingowej. Jednak z drugiej strony wysoka wartość rezydualna powoduje, że wykup środka trwałego po zakończeniu umowy jest często pozbawiony sensu ekonomicznego. Dlatego jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców i osób, które nie zamierzają wykupować przedmiotu leasingu, tylko po zakończeniu umowy chcą zwrócić go do finansującego i ewentualnie rozpocząć leasing kolejnego, nowego. Trzeba tutaj wspomnieć, że przede wszystkim tak właśnie wygląda leasing w krajach wysoko rozwiniętych.

Od kilku lat, a ostatnio coraz dynamiczniej, także w Polsce rośnie udział leasingu z wysoką wartością rezydualną. Dotyczy on przede wszystkim finansowania nowych samochodów osobowych i występuje on w kilku odmianach – o czym w dalszej części artykułu.

Samochody w abonamencie

Auto w abonamencie to marketingowa nazwa leasingu operacyjnego z wysokim wykupem (HRV). Jest to forma finansowania nowych samochodów, skierowana do małych i średnich przedsiębiorców oraz osób prywatnych, które chciałyby płacić niższą ratę w jej finansowej części, a po kilku latach (najczęściej 2 lub 3) zwrócić samochód i wyleasingować nowy.

Do miesięcznej raty abonamentu, a raczej leasingu doliczone są zazwyczaj zryczałtowane koszty dodatkowych usług i świadczeń. Najczęściej jest to ubezpieczenie i serwis mechaniczny, a także wymiana opon itp. Co powoduje, że abonament staje się czymś w rodzaju Full Service Leasingu.

Dokładne informacje o tym rodzaju usługi, włącznie z zestawieniem marek samochodów dostępnych w tej formie finansowania znaleźć można w dziale Auto Abonament.

Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy to nic innego jak także leasing operacyjny samochodów z wysoką wartością rezydualną (HRV). Oferują go niektóre firmy leasingowe, ale przede wszystkim firmy, tak zwane flotowe z branży Car Fleet Management (CFM).

Do niedawna wynajem długoterminowy pojazdów był ofertą skierowaną głównie do dużych przedsiębiorstw, wykorzystujących spore liczebnie floty samochodów służbowych dla swoich pracowników. Jednak zgodnie z trendem, wynajmem długoterminowym interesują się już także mniejsi przedsiębiorcy, a nawet małe i mikro firmy. Zainteresowanie to spotyka się z odzewem ze strony firm CFM. Jeszcze do niedawna nie były one zainteresowane obsługą „małych” klientów. Tymczasem obecnie, większość z nich stworzyła już dedykowaną ofertę dla klientów, którzy niekoniecznie chcą użytkować dużą flotę pojazdów, ale także dla takich, którzy chcą sfinansować zaledwie kilka, czy nawet jeden samochód.

Szczegółowe informacje o tym rodzaju finansowania można znaleźć w dziale Wynajem Długoterminowy.

Leasing fabryczny

Ten trend trwa już od kilku lat, ale w ostatnich dwóch-trzech nabrał dużej dynamiki. W ostatnim czasie wyraźnie rośnie znaczenie firm leasingowych, oferujących finansowanie fabryczne. Na czym ono polega? Klient, który idzie do salonu samochodowego i wybiera model danej marki, dostaje jednocześnie finansowanie u leasingodawcy, który współpracuje z daną marką, a najczęściej, który należy do tej samej grupy kapitałowej.

Niestety polska praktyka pokazuje na razie, że jakość obsługi większości z tych „firmowych” leasingodawców pozostawia wiele do życzenia. Ilość skarg klientów, a także niepartnerskich rozwiązań umownych powoduje, że wypadają one znacznie gorzej od zdecydowanej większości renomowanych, bankowych firm leasingowych. Więcej o tym: Leasing fabryczny może przysporzyć wielu problemów.

Coraz droższe samochody osobowe w leasingu

Z tym trendem mamy do czynienia od 2014 roku, czyli od momentu wejścia w życie aktualnycch zasad odliczania VAT od osobowych samochodów służbowych. Przeciętna cena samochodu osobowego branego w leasing wzrosła w porównaniu z 2013 rokiem o blisko 20%. Nie jest to „zasługa” rosnących cen nowych pojazdów, tylko głównie bardziej liberalnych zasad odliczania VAT w przypadku drogich aut. Obecnie każdy przedsiębiorca użytkujący samochód osobowy w trybie mieszanym (służbowo i prywatnie) może odliczyć 50% VAT, bez limitu kwotowego. Do 1 kwietnia 2014 roku odliczeniu podlegało 60% VAT, ale było to jednocześnie powiązane z limitem kwotowym w wysokości 6 tysięcy złotych. Zatem limit ten był osiągany już przy około 80 tys. złotych ceny samochodu.

Niestety z początkiem 2019 roku rządzący zdecydowali się zahamować ten trend, wprowadzając zupełnie nowy, nieistniejący wcześniej limit w kwocie 150 tys. zł, który ogranicza prawo do zaliczania kosztów podatkowych od nabycia i leasingu droższych samochodów osobowych. Szczegóły: Koszty podatkowe leasingu samochodów osobowych (PIT i CIT)

Dodatkowe ubezpieczenia i usługi finansowe doliczane do leasingu

Od jakiegoś czasu coraz więcej firm leasingowych próbuje zachęcić klientów podpisujących umowę leasingu do skorzystania z dodatkowych usług i ubezpieczeń, których koszt doliczany jest do raty leasingowej. O ile część z tych usług może być wartościowa i pożyteczna dla leasingobiorcy, np.: ubezpieczenie GAP, o tyle są i takie, które nie niosą ze sobą większej wartości dodanej. Jednak część firm leasingowych chętnie je oferuje, bo dzięki temu ma możliwość dodatkowo zarobić - warto mieć to na uwadze wybierając ofertę leasingową i finansującego.

To trochę tak, jak w przypadku promocyjnych zakupów ratalnych 0%, do których trzeba dokupić słono kosztujące ubezpieczenie. Więcej na ten temat: Niektóre firmy leasingowe zaczynają wciskać różne ubezpieczenia.

Leasing on-line sprzętu IT, elektroniki itp.

Przybywa firm i platform oferujących finansowanie leasingiem nabycia drobniejszego sprzętu IT, elektronicznego, HI-FI i tym podobnego. Choć usługi tego typu były testowane już od kilku lat, to można śmiało stwierdzić, że dopiero w 2017 roku wyszły one śmielej na światło dzienne.

Tego typu rozwiązania umożliwiają błyskawiczne uzyskanie leasingu, co bardzo ułatwia zakupy w sklepach stacjonarnych, ale także w e-sklepach – praktycznie bez ruszania się sprzed komputera. Dzięki temu procedura sfinansowania sprzętu leasingiem stała się niemal równie prosta i szybka, jak w przypadku zakupów ratalnych.

Niestety leasing on-line na razie jest dość drogi, ale zapewne marże będą malały w miarę wzrostu jego popularności i przybywania konkurencyjnych rozwiązań. Wiele wskazuje także na to, że doświadczenia zebrane przez leasingodawców na tym polu umożliwią im wprowadzenie bardziej zautomatyzowanych i szybszych procedur także przy leasingu wszystkich pozostałych środków trwałych.

4.36 1 1 1 1 1 4.36 (25)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Ikona komentarza na forumMasz wątpliwości? Pytaj na forum: Finansowanie >

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej