Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych

< powrót - Oferty leasingu

Nowy samochód osobowy w fabryce

Leasing Samochodów - Auto Leasing

dostępny jest w
22
firmach leasingowych

Auto Leasing - osobowe i dostawcze

Zastanawiasz się, jak działa leasing samochodowy? A może nie wiesz jak wziąć samochód w leasing na firmę? Auto Leasing to finansowanie samochodów osobowych, dostawczych i lekkich ciężarowych (o DMC do 3,5T). U nas dowiesz się, jakie są koszty leasingu samochody, a także znajdziesz najtańszy leasing samochodów używanych. Z naszą pomocą zaopatrzysz się w niezbędną wiedzę dotyczącą leasingu samochodu oraz tego, jak to właściwie działa.

Leasing samochodowy na przejrzystych warunkach w FmLeasing

Leasing na auto należy do najpopularniejszych transakcji leasingowych – stanowi ponad 60% liczby zawieranych w Polsce umów. Większość leasingodawców stosuje procedury uproszczone (bez konieczności badania zdolności kredytowej), a odbiór auta możliwy jest natychmiast po podpisaniu umowy. Finansowanie uzyskać mogą nawet przedsiębiorcy dopiero rozpoczynający działalność. Interesują Cię koszty podatkowe leasingu samochodów osobowych, dostawczych czy używanych? Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora leasingowego, który pomoże Ci poznać przybliżony poziom kosztów. FmLeasing to portal, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych. Zaufaj długoletniemu doświadczeniu i przekonaj się, jak szybko i łatwo można uzyskać leasing auta! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszych usług.

Warunki auto leasingu u polskich leasingodawców

Okres leasingu

 • operacyjny: od 24 do 60 miesięcy
 • finansowy: od 6 do 60 miesięcy
 • nieliczni leasingodawcy oferują maks. okres 72 i 84 miesiące

Czynsz inicjalny / wpłata własna

 • najczęściej od 10% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

 • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
 • leasing złotowy, walutowy, denominowany
 • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

 • uproszczona: wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
 • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Odbiór przedmiotu w 2 do 5 dni od złożenia wniosku

Leasing aut używanych

 • najczęściej preferowany wiek pojazdu od 1 do 4 lat
  (wiek auta + okres leasingu max. 6 lat)
 • kilku leasingodawców finansuje samochody 5 do 6-letnie
  (wiek auta + okres leasingu max. 8 lat)
 • bardzo nieliczni finansują samochody 7 do 8-letnie
  (wiek auta + okres leasingu max. 10 lat)

Oprocentowanie auto leasingu

Poznaj przybliżony poziom kosztów... Nasz kalkulator leasingowy jest na bieżąco aktualizowany i pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowych polskich leasingodawców.

Cena samochodu (w złotych, bez groszy)
Nowy / Używany
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*
* - uśrednione na podstawie WIBOR 1M = 5,85% oraz wysokości marż stosowanych przez czołowych leasingodawców w dniach 27 czerwca - 4 lipca 2024

Wyszukiwarka Leasingu - auto leasing

Leasing aut osobowych i dostawczych dostępny jest w 22 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Jestem bardzo zadowolony z działania Wyszukiwarki nie spodziewałem się otrzymania aż tylu ofert. Będę polecał FmLeasing.pl swoim znajomym jako doskonałe narzędzie ułatwiające zakup pojazdu. Decyzję o wyborze tańszego i dobrego leasingodawcy ułatwiła mi także wasza pomoc w analizie otrzymanych kalkulacji i wzorów umów
 

Pięć gwiazdek w Google od klientów FmLeasing.pl


Przewodnik po auto leasingu

W przewodniku zebraliśmy wszystkie nasze najważniejsze publikacje dotyczące auto leasingu. Pomogą one w wyborze odpowiedniej oferty i finansującego, ale także dają wiele wskazówek dotyczących użytkowania pojazdu i obsługi umowy - dzięki nim można sporo zaoszczędzić i to nie tylko pieniędzy...

Jak korzystnie wziąć auto w leasing?


Samochody osoboweLeasing samochodu osobowego - kompleksowy poradnik

Odpowiadamy na czym polega leasing samochodów. Ile kosztuje i gdzie wziąć? Kto może otrzymać, jakie warunki trzeba spełnić i jakie przedstawić dokumenty? Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty i leasingodawcy? Ile można zaoszczędzić na podatkach?

Samochód podczas przeglądu z otwartą maskąLeasing samochodów używanych - wszystko na ten temat

Niektóre firmy leasingowe chętnie finansują samochody używane, inne mniej. Dlatego każda z nich ma swoją własną politykę finansowania. Tu znajdziesz wszystko o leasingu samochodu używanego. Procedury, wymagania, okres umowy, wpłata wstępna, wybór dostawcy.

Więcej o wyborze dobrego leasingu

Jak uniknąć błędów wybierając leasing?


Zmartwiona kobieta siedząca przed laptopemWątpliwa atrakcyjność finansowania oferowanego u dealerów i w komisach

Uważaj, żeby salon lub komis, w którym wybrałeś samochód nie naliczył zbyt dużej prowizji za polecenie firmy leasingowej. Nie daj się także zwieść obietnicom, że uzyskanie leasingu u dealera lub w komisie będzie łatwiejsze i szybsze.

Kalkulator i arkuszJak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia?

Leasingodawcy preferują, żeby leasingobiorcy korzystali z ich oferty ubezpieczenia. Jednak warto sprawdzić i porównać warunki z konkurencyjnymi propozycjami, żeby nie przepłacić za polisę.

Więcej o unikaniu błędów

Praktyczne ciekawostki


Drewniany samochód zabawkaJak zacząć jeździć samochodem o połowę droższym w ciągu 3 lat?

Weź samochód w leasing, wykup go i sprzedaj. Kolejny będziesz mógł wziąć nawet o połowę droższy nie płacąc więcej za ratę. Sprawdź jak…

Kalkulator i arkuszJak korzystnie wykupić samochód na koniec umowy?

Osoby fizyczne prowadzące działalność lub wspólnicy w spółce cywilnej mogą wykupić przedmiot leasingu (najczęściej samochód) prywatnie i dzięki temu uniknąć podatku przy jego dalszej odsprzedaży.

Więcej ciekawostek

Trudności w uzyskaniu finansowania


Plac autokomisu ze starszymi samochodamiLeasing starego auta rzadko ma sens

Leasing starego samochodu jest zazwyczaj dość drogi, najczęściej dużo droższy niż aut nowych i używanych – max 5-6 letnich. Dlatego często lepiej jest wybrać pojazd trochę nowszy i nawet droższy, aby ostatecznie mieć ten sam koszt leasingu i tę samą wysokość miesięcznej raty…

Mężczyzna w garniturze pokazuje kartkę z odmowąLeasing bez BIK, KRD oraz z zaległościami US i ZUS

Specjalna oferta leasingu pozabankowego dla przedsiębiorców ze słabszą historią kredytową i finansową, z zadłużeniem, w tym negatywnie figurujących w BIK, w bazach dłużników KRD, BIG, a także posiadających zaległości podatkowe w Urzędzie Skarbowym oraz ZUS.

Więcej o finansowaniu dla zadłużonych

Alternatywa dla leasingu auta – wynajem długoterminowy


Analiza dokumentów i ofertLeasing czy wynajem długoterminowy samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów jest alternatywą dla klasycznego leasingu z wykupem. Coraz więcej przedsiębiorców, chcących sfinansować nowy pojazd, zastanawia się - wybrać leasing czy wynajem długoterminowy? Która forma dla kogo jest korzystniejsza? Skorzystaj z kalkulatora porównującego koszty i wysokość raty.

Analiza dokumentów i ofert Auto Abonament - zestawienie ofert finansowania z wysokim wykupem

Co to jest i dla kogo jest oferta Aut na abonament? Ile to kosztuje? Prezentujemy zestawienie ofert i marek samochodów dostępnych w formie abonamentu.

Więcej o najmie? Przejdź do działu

Korzyści podatkowe


Drewniany samochód zabawkaKoszty podatkowe leasingu samochodów osobowych (PIT i CIT)

Od 1 stycznia 2019 roku zmieniły się zasady zaliczania kosztów od firmowych samochodów osobowych, w tym leasingu. Przygotowaliśmy szczegółowy poradnik.

Kalkulator i kartka z obliczeniamiZasady odliczania VAT od samochodów firmowych

W przypadku samochodów osobowych użytkowanych do celów działalności oraz prywatnych odliczamy 50% VAT od rat leasingu, paliwa i kosztów eksploatacji. W przypadku aut dostawczych oraz osobowych użytkowanych wyłącznie „firmowo” odliczamy 100% VAT.

Więcej o podatkach? Przejdź do działu

Ubezpieczenia i likwidacja szkód


Samochód w warsztacieKiedy ubezpieczenie od netto, a kiedy od brutto lub netto + 50% VAT?

Ubezpieczenie od netto jest dla płatników VAT leasingujących przedmioty, od których przysługuje pełne odliczenie. Ubezpieczać się od brutto powinni ci, którzy nie odliczają VAT. Jest także opcja netto + 50% VAT dla aut osobowych.

Wypadek dwóch samochodówUbezpieczenie GAP

GAP to dodatkowa ochrona w przypadku szkody całkowitej samochodu. Przed zawarciem polisy należy sprawdzić kilka rzeczy, które dokładnie opisujemy. Podajemy także, ile powinno kosztować to ubezpieczenie i gdzie można wykupić taniej.

Więcej o ubezpieczeniach

Eksploatacja auta w leasingu


Przeglądane dokumentyUżytkowanie auta przez osobę trzecią

Rodzina, domownicy, bliscy oraz pracownicy leasingobiorcy mogą najczęściej bez przeszkód korzystać z przedmiotu leasingu. Jednak wypożyczenie lub podnajęcie wymaga zgody leasingodawcy.

Auto w serwisie na podnośnikuPrzeglądy i naprawy samochodu - gdzie trzeba robić?

Czy leasingodawca narzuca konieczność wykonywania napraw i przeglądów samochodu (lub innego przedmiotu) tylko i wyłącznie w ASO? Czy jest konieczność wykorzystywania wyłącznie oryginalnych części zamiennych?

Więcej o eksploatacji leasingowanego auta

Jeszcze więcej porad?

Sposoby postępowania przy zdarzeniach związanych z trwającą umową leasingu i przedmiotem umowy: Trwający leasing - sprawy, formalności, procedury

4.34375 1 1 1 1 1 4.34 (32)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie


Aktualności dotyczące aut osobowych i dostawczych

Leasing aut osobowych i dostawczych w 2023 i prognozy na 2024 r.

Firmy leasingowe sfinansowały w 2023 roku auta osobowe i dostawcze o wartości aż 50 mld złotych, czyli o blisko 13 mld zł więcej niż przed rokiem. Wzrost w segmencie osobówek wyniósł 36%, a pojazdów dostawczych 26%. W 2024 roku prognozowany jest dalszy wzrost - leasing pojazdów lekkich, czyli samochodów osobowych i dostawczych powinien wzrosnąć o blisko 20%

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej