Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych

< powrót - Oferty leasingu

Leasing nieruchomości

Leasing nieruchomości dostępny jest w 14 firmach leasingowych

Leasing nieruchomości - charakterystyka oferty

Leasing nieruchomości jest w Polsce bardzo słabo rozwinięty. Pomimo tego, że kilkunastu leasingodawców deklaruje obecność finansowania nieruchomości w swojej ofercie, to w praktyce, w miarę regularnie, umowy leasingu nieruchomości zawiera tylko kilku z nich. Spowodowane jest to tym, że firmy leasingowe zainteresowane są finansowaniem wyłącznie atrakcyjnych komercyjnie obiektów (biurowce, hotele, centra logistyczne itp.) o wartości co najmniej 1,5 - 2 mln zł, dla klientów posiadających ponadprzeciętną zdolność kredytową. Więcej na ten temat w artykule: Wszystko o leasingu nieruchomości w Polsce

Leasing nieruchomości — co to znaczy?

Zastanawiasz się, co to jest leasing nieruchomości? To sposób na nabycie obiektu czy lokalu w przypadku, kiedy dana firma nie ma własnych środków pieniężnych na taką inwestycję. Na czym polega? Leasingodawca, czyli właściciel danej nieruchomości oddaje obiekt w użytkowanie leasingobiorcy. W zamian osoba, która zdecyduje się na leasing nieruchomości uiszcza co miesiąc określone opłaty. Finansowanie zakupu nieruchomości w formie leasingu nie jest bardzo popularnym rozwiązaniem, natomiast dla klientów dysponujących doskonałą zdolnością kredytową jest to z pewnością atrakcyjna opcja warta rozważenia. 

Leasing nieruchomości jest w Polsce bardzo słabo rozwinięty. Pomimo tego, że kilkunastu leasingodawców deklaruje obecność finansowania nieruchomości w swojej ofercie, to w praktyce, w miarę regularnie, umowy leasingu nieruchomości zawiera tylko kilku z nich. Spowodowane jest to tym, że firmy leasingowe zainteresowane są finansowaniem wyłącznie atrakcyjnych komercyjnie obiektów (biurowce, hotele, centra logistyczne, itp.) o wartości co najmniej 1,5 - 2 mln zł, dla klientów posiadających ponadprzeciętną zdolność kredytową. Więcej na ten temat w artykule: Wszystko o leasingu nieruchomości w Polsce

Warunki leasingu u polskich leasingodawców

Leasing nieruchomości – na jaki okres można wziąć tego typu finansowanie? Czas i rodzaj opłat do leasingodawcy to ważne wyznaczniki, które należy brać pod uwagę, decydując się na leasing mieszkań i innych nieruchomości. 

Okres leasingu

  • operacyjny: od 60 do 180 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 180 miesięcy

Najczęściej stosuje się 10-letni okres finansowania.

Najczęściej stosuje się 10-letni okres finansowania. A czym różni się leasing nieruchomości operacyjny od finansowego? Ten pierwszy nie wymaga od przedsiębiorcy wykupu nieruchomości, którą wziął w leasing. Natomiast w przypadku leasingu finansowego firma ma możliwość tworzenia odpisów amortyzacyjnych, ze względu na to, że nieruchomość można zaliczyć do środków trwałych. 

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 10% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: niedostępna
  • standardowa/pełna: dokumenty rejestrowe, szczegółowe dokumenty finansowe

Formalności zajmują od kilku do kilkunastu tygodni

Wybór oferty leasingu

Na co zwrócić uwagę, jak negocjować, czego się wystrzegać - oto nasz Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu.

Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników. Otrzymasz też pomoc przy analizowaniu tych ofert i warunków umów.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, na czym polega nasza porównywarka leasingowa oraz sprawdź oferty leasingu dostępne na FmLeasing!

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej