Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych

< powrót - Oferty leasingu

Samochód ciężarowy

Leasing samochodów ciężarowych i transportu ciężkiego - dostępny w 33 firmach leasingowych

Leasing samochodu ciężarowego - charakterystyka oferty

Interesuje Cię leasing samochodu ciężarowego? Pomożemy Ci odnaleźć najtrafniejsze oferty! Leasing samochodów ciężarowych i transportu ciężkiego jest chętnie finansowany przez większość leasingodawców. Do grupy tych pojazdów zaliczają się samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 T oraz samochody specjalistyczne. Możliwe jest finansowanie zarówno pojazdu ciężarowego nowego, jak i używanego. Sprawia to, że leasing na auto ciężarowe jest szeroko dostępny.

Atrakcyjne oferty leasingowe samochodów ciężarowych

Przeciętna dla branży wartość zawieranej pojedynczej umowy leasingowej samochodu ciężarowego wynosi ponad 200 tysięcy złotych. W niektórych przypadkach stosowane są procedury uproszczone. Pozostałym pojazdom, które kojarzą się z ciężkim transportem, tj. ciągnikom siodłowym, naczepom i przyczepom oraz autobusom poświęciliśmy oddzielne zakładki. Leasing na samochód ciężarowy jest dostępny zarówno dla nowych firm, jak i przedsiębiorstw z doświadczeniem. U nas znajdziesz finansowanie nawet ze złą historią kredytową. 

Na naszej stronie możesz znaleźć ciekawe oferty leasingu. Pomoże Ci w tym porównywarka leasingowa, dzięki której szybko otrzymasz trafne propozycje od czołowych firm leasingowych. Zachęcamy do zapoznania się z licznymi opiniami naszych zadowolonych klientów!

Warunki finansowania samochodów ciężarowych u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 24 do 60 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 60 miesięcy
  • niektórzy leasingodawcy oferują także maks. okres 72 i 84 miesiące

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 5% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
  • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Finansowanie udzielane jest przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność od co najmniej 6 miesięcy (są wyjątki od tej zasady)

Odbiór przedmiotu w 2 do 7 dni od złożenia wniosku

Oprocentowanie leasingu samochodów ciężarowych o DMC pow. 3,5T

Poznaj przybliżony poziom kosztów... Nasz kalkulator leasingowy jest na bieżąco aktualizowany i pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowych polskich leasingodawców.

Cena pojazdu (w złotych, bez groszy)
Nowy / Używany
Pierwsza wpłata
Okres leasingu
Wykup
Rata leasingowa*
Koszt całkowity*
* - uśrednione na podstawie WIBOR 1M = 5,85% oraz wysokości marż stosowanych przez czołowych leasingodawców w dniach 27 czerwca - 4 lipca 2024

Wyszukiwarka Leasingu - pojazdy ciężarowe

Leasing samochodów ciężarowych dostępny jest w 33 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z ilości ofert, które otrzymaliśmy. W przyszłości na pewno nadal będziemy korzystać z Wyszukiwarki FmLeasing.pl, gdyż w szybki sposób możemy otrzymać i porównać oferty z firm leasingowych będących w czołówce na rynku
 

Pięć gwiazdek w Google od klientów FmLeasing.pl


Leasing ciężarówki używanej

Leasing ciężarówek używanych jest równie popularny jak nowych. Warunki finansowania są w zasadzie takie same, z tą różnicą, że czasem konieczna jest wycena rzeczoznawcy, który potwierdzi stan techniczny i wartość pojazdu, ale nie jest to regułą. Leasingodawcy odstępują od konieczności wykonania wyceny ciężarówki, jeśli sprzedawana jest przez wiarygodnego dostawcę, który specjalizuje się w handlu używanymi samochodami ciężarowymi (np.: dealer, wyspecjalizowany komis). Trzeba jednak pamiętać, że większość leasingodawców ma swoje kryteria dotyczące maksymalnego wieku używanego samochodu ciężarowego - zazwyczaj jest to maksymalnie 6 - 7 lat. Istnieje jednak także możliwość sfinansowania pojazdów znacznie starszych, nawet 12-letnich o czym więcej tu: Leasing starszych samochodów, pojazdów oraz maszyn - oferta specjalna

Oczywiście Wyszukiwarka Leasingu sprawdzi się nie tylko przy wyborze leasingu dla nowych, ale także używanych samochodów ciężarowych. Wysyłasz jedno zapytanie, które trafi bezpośrednio do firm oferujących leasing używanych pojazdów. Przejdź tu: Wyszukiwarka Leasingu

Finansowanie bez BIK oraz z zaległościami KRD, US, ZUS

Możliwe jest także uzyskanie leasingu przez firmy i właścicieli firm mających złą historię kredytową w BIK, zadłużenie w KRD, US i ZUS. Szczegóły oferty i więcej informacji na ten temat: Leasing bez BIK

Pojazdy specjalistyczne

W kategorii "Leasing samochodów ciężarowych" mieszczą się także pojazdy specjalistyczne, specjalne oraz wszelkie „inne”, nietypowe. Uzyskanie leasingu tego typu pojazdów jest tym łatwiejsze, im większe jest prawdopodobieństwo, że leasingodawca z łatwością znajdzie na niego nabywcę w przypadku wcześniejszego zakończenia umowy, np.: wskutek windykacji. Trudniej będzie sfinansować pojazdy bardzo nietypowe, sprofilowane pod wymagania określonego klienta, zwłaszcza jeżeli miałyby to być pojazdy używane.

Wyszukiwarka Leasingu

Leasing pojazdów ciężarowych oferowany jest przez 33 firmy leasingowe

5 1 1 1 1 1 5.00 (15)

Istotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania pojazdów ciężarowych

Leasing ciężkiego transportu w 2023 i prognozy na 2024 r.

Firmy leasingowe sfinansowały w 2023 roku pojazdy ciężarowe o wartości 22,6 mld złotych, czyli o 5% więcej niż przed rokiem. Przy czym w samym segmencie ciężarówek o DMC powyżej 3,5 T nastąpił lekki spadek (-1,5%) do wartości finansowania równej 4,3 mld zł. Prognozuje się, że w 2023 roku leasing ciężkiego transportu wzrośnie o około 11%.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej