Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych

< powrót - Oferty leasingu

Awionetka stojąca na lotnisku

Leasing samolotów, helikopterów i śmigłowców

dostępny jest w
9
firmach leasingowych

Leasing samolotu, śmigłowca - charakterystyka oferty

Coraz więcej osób wybiera leasing samolotu zamiast opcji wynajmu. Jest to korzystne finansowo rozwiązanie. Leasing samolotów lub śmigłowców dostępny jest obecnie w dziewięciu polskich firmach leasingowych. W praktyce jednak zaledwie cztery z nich – można powiedzieć – wyspecjalizowały się w finansowaniu powietrznych środków transportu, a pozostałe pięć realizuje takie transakcje raczej sporadycznie. W rezultacie co roku w Polsce zawieranych jest około 100 umów leasingu samolotów – dotyczy to zarówno dużych samolotów pasażerskich dla linii lotniczych, jak i lekkich awionetek oraz helikopterów służących przede wszystkim przedsiębiorcom. Marzy Ci się odrzutowiec w leasingu i interesuje Cię cena? W FmLeasing.pl mamy korzystne propozycje!

Dlaczego warto wybrać leasing helikoptera, śmigłowca czy samolotu?

Wiele osób zainteresowanych leasingiem, zastanawia się, ile właściwie kosztuje leasing samolotu? Przeciętna jednostkowa wartość transakcji wynosi ponad 3,5 mln złotych, ale wyleasingować można także samolot lub śmigłowiec o znacznie mniejszej wartości, nawet poniżej 100 tys. zł. W grę wchodzi także leasing używanych samolotów, a nawet leasing zwrotny. Od rat i pozostałych opłat związanych z leasingiem samolotu można odliczać VAT, pod warunkiem użytkowania go do celów prowadzonej działalności. Odrzutowiec, śmigłowiec czy helikopter w leasingu jest udogodnieniem, które pozwoli Ci dotrzeć do wielu miejsc więcej niż loty czarterowe. 

Zainteresowały Cię oferty leasingu samolotów od FmLeasing.pl? Nasza porównywarka leasingowa pomoże Ci odnaleźć oferty dopasowane do Twoich możliwości oraz potrzeb. Z nami zdecydujesz się na leasing samochodów ciężarowych, aut osobowych, sprzętu informatycznego, czy nieruchomości. Zapraszamy!

Warunki leasingu u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 36 do 84 miesięcy
  • finansowy: od 6 do 84 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 10% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona: niedostępna
  • standardowa/pełna: dokumenty rejestrowe, szczegółowe dokumenty finansowe

Wszystkie formalności zajmują zazwyczaj kilka tygodni.

Samoloty i śmigłowce używane

Możliwy jest także leasing używanych (kilkuletnich, a czasem nawet kilkunastoletnich) samolotów, awionetek i helikopterów.

Wyszukiwarka Leasingu - samoloty i śmigłowce

Leasing powietrznych środków transportu dostępny jest w 9 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Jestem bardzo zadowolony z działania Wyszukiwarki nie spodziewałem się otrzymania aż tylu ofert. Będę polecał FmLeasing.pl swoim znajomym jako doskonałe narzędzie. Decyzję o wyborze tańszego i dobrego leasingodawcy ułatwiła mi także wasza pomoc w analizie otrzymanych kalkulacji i wzorów umów.
 

Pięć gwiazdek w Google od klientów FmLeasing.plIstotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania samolotów i śmigłowców

Leasing powietrznych środków transportu w 2023 i prognozy na 2024 r.

Firmy leasingowe sfinansowały w 2023 roku powietrzne środki transportu o wartości 202,5 mln złotych. Jest to wynik gorszy od ubiegłorocznego aż o 46%. Prognozy nie przewidują istotnych wzrostów w segmencie samolotów w 2024 roku.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

4.9090909090909 1 1 1 1 1 4.91 (11)
Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej