Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych

< powrót - Oferty leasingu

Leasing sprzętu komputerowego i IT

Leasing sprzętu komputerowego i IT - Dostępny w 19 firmach leasingowych

Leasing sprzętu komputerowego i IT - charakterystyka oferty

Trudno wyobrazić sobie działanie współczesnych przedsiębiorstw bez nowoczesnej technologii, dlatego leasing sprzętu komputerowego interesuje osoby działające w wielu różnych branżach. Finansowanie sprzętu IT to świetny sposób na wyposażenie swojej firmy w wysokiej klasy technologię bez obciążania budżetu. Jest to forma zakupu urządzeń, która staje się coraz popularniejsza. Jeśli chcesz znaleźć trafne oferty bezpośrednio od firm leasingowych, to nasza porównywarka leasingowa z pewnością pomoże Ci w tym zadaniu.

Leasing sprzętu IT dla małych, średnich i dużych firm

Leasing sprzętu komputerowego i IT jeszcze do niedawna traktowany był przez polskich leasingodawców po macoszemu. To jednak zmienia się od jakiegoś czasu. Obecnie co najmniej kilka firm leasingowych chętnie finansuje IT, a także oprogramowanie. Sprawia to, że coraz łatwiej można uzyskać finansowanie sprzętu komputerowego dla swojego przedsiębiorstwa. Istotną barierą w przypadku leasingu tego typu sprzętu jest jednak cena. Większość leasingodawców unika finansowania przedmiotów o niskiej wartości. Dlatego uzyskanie leasingu na pojedynczy zestaw komputerowy, czy laptop nie zawsze jest możliwe. Na FmLeasing znajdziesz oferty leasingu dopasowane do Twoich potrzeb, co pomoże Ci rozwijać swój biznes. Proponujemy m.in. leasing sprzętu medycznego czy auto leasing na samochody osobowe oraz dostawcze. Jeśli zainteresowała Cię ta oferta, to skorzystaj z wyszukiwarki leasingowej i znajdź usługę dla siebie!

Warunki leasingu u polskich leasingodawców

Okres leasingu

  • operacyjny: od 15 do 48 miesięcy
    najczęściej maksymalnie do 24 miesięcy (amortyzacja 30%)
  • finansowy: od 6 do 48 miesięcy

Czynsz inicjalny / wpłata własna

  • najczęściej od 10% do 45% (niektóre firmy nawet od 0%)

Warianty

  • oprocentowanie (stopa) zmienne lub stałe
  • leasing złotowy, walutowy, denominowany
  • raty równe, malejące (degresywne), sezonowe

Procedury i dokumenty

  • uproszczona (stosowana tylko w nielicznych przypadkach): wnioskujący przedkłada dokumenty rejestrowe i dowody osobiste reprezentantów
  • standardowa: dodatkowo wymagane dokumenty finansowe (np. deklaracje podatkowe)

Odbiór przedmiotu w 5 do 14 dni od złożenia wniosku

Komputery i IT używane, sprzęt o niewielkiej wartości

Leasing sprzętu używanego w zasadzie nie jest możliwy. Tylko w bardzo wyjątkowych przypadkach możliwe jest uzyskanie finansowania używanego sprzętu.
W takich przypadkach maksymalny wiek sprzętu i okres leasingu ustalany indywidualnie.

Tylko nieliczne firmy leasingowe finansują przedmioty o wartości poniżej 25 tys. zł netto (niektóre nawet poniżej 40 tys. zł).

Wyszukiwarka Leasingu - sprzęt komputerowy i IT

Leasing sprzętu IT (w tym komputerów) dostępny jest w 15 firmach leasingowych. Najlepszym i jednocześnie najprostszym sposobem, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców jest nasza Wyszukiwarka Leasingu. Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Jestem bardzo zadowolony z działania Wyszukiwarki nie spodziewałem się otrzymania aż tylu ofert. Będę polecał FmLeasing.pl swoim znajomym jako doskonałe narzędzie. Decyzję o wyborze tańszego i dobrego leasingodawcy ułatwiła mi także wasza pomoc w analizie otrzymanych kalkulacji i wzorów umów.
 

Pięć gwiazdek w Google od klientów FmLeasing.plIstotne porady

Mężczyzna pokazuje zawartość IphonaNajlepsza firma leasingowa

Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.


Mężczyzna analizujący dokumentyMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Aktualności dotyczące finansowania komputerów i IT

Leasing sprzętu IT w 2023 i prognozy na 2024 r.

Firmy leasingowe sfinansowały w 2023 roku sprzęt IT o wartości 1,03 mld zł, czyli o 4% mniej niż przed rokiem. Z czego zdecydowaną większość stanowił hardware (777 mln zł, spadek o 8%), natomiast leasing oprogramowania zamknął się wartością 115 mln zł (spadek o 9,5%). Jednak prognozuje się, że leasing sektora IT wzrośnie w 2024 roku o ponad 7%.

Więcej aktualności z branży: Wiadomości z branży leasingowej [NA ŻYWO]

5 1 1 1 1 1 5.00 (12)
Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej