Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Zbliżenie dwóch samochodów osobowych stojących w salonie dealerskim

Podjąłeś już decyzję i chcesz zmienić samochód. Wiesz także, że będziesz chciał sfinansować go leasingiem. W takim razie, od czego powinieneś zacząć? Czy najpierw wybrać samochód, a potem leasing – czy może odwrotnie? Podpowiadamy, jak to zrobić, żeby wynegocjować jednocześnie dobrą cenę samochodu oraz ofertę leasingu.

Krótko: Leasing samochodu – od czego zacząć?

Nasza rada: Szukaj samochodu i leasingu niezależnie, w tym samym czasie. Takie postępowanie pozwoli dobrze zorientować się w dostępnych na rynku opcjach, a co za tym idzie, ułatwi wynegocjowanie korzystnej ceny auta oraz kosztu finansowania. Dotyczy to także ubezpieczenia GAP.

Spis treści

Przed takim właśnie dylematem „od czego zacząć” staje wiele osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z leasingu i nie wiedzą, jak to wygląda od kuchni. Nie wiedzą, czy powinny najpierw wybrać leasingodawcę i ofertę finansowania i dopiero wtedy zamówić konkretne auto, czy też odwrotnie, najpierw wybrać i zamówić samochód, a dopiero potem rozejrzeć się za finansowaniem. Podpowiadamy, od czego zacząć i jak postępować, żeby wynegocjować zarówno dobrą cenę samochodu, jak i atrakcyjne warunki leasingu.

Oferta leasingu dostępna jest u każdego dealera

Praktycznie każdy dealer lub komis może zaoferować także różne formy finansowania – czy to w postaci kredytu, czy leasingu. Możesz zatem zacząć działania od wizyty u dealera (w komisie), gdzie będziesz miał możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu – zarówno samochodu, jak i leasingu.

Problem w tym, że dealerzy oraz komisy działają jak pośrednicy finansowi, polecając produkty instytucji finansowych, z którymi współpracują. W zamian za to otrzymują prowizję, która jest doliczona do leasingu, czyli podraża jego koszt dla klienta – tym bardziej podraża, im klient jest mniej świadomy.

Ikona forumPrzestroga: Salon dealerski zaproponował klientowi kilka ofert leasingowych, ale każda z nich miała ukrytą ogromną prowizję pośrednika w wysokości 4%. Klient odkrył to, gdy skorzystał z Wyszukiwarki Leasingu i przysłał oferty do analizy. Najgorsze, że przy okazji dealer zablokował klienta u leasingodawców „dla siebie”, co ograniczyło mu wybór leasingu i możliwości negocjacyjne – cała historia na forum: Jak kupić? Bezpośrednio z salonu czy z pomocą leasingu?

Firmy leasingowe mogą zaoferować rabaty na wybrane marki

Można więc zacząć od drugiej strony, bo prawdą jest, że firmy leasingowe współpracują z wybranymi producentami samochodów, czy nawet konkretnymi dealerami, mogąc zaproponować swoim klientom rabaty. Teoretycznie można zatem rozpocząć działania od wyboru finansującego, który będzie w stanie zaproponować duży rabat na wybrany model auta.

Niestety często zdarza się, że rabaty leasingodawców wcale nie są imponujące i przy odrobinie zdolności negocjacyjnych, indywidualny klient może uzyskać większy opust na dany model samochodu niż firma leasingowa w ramach uśrednionego rabatu flotowego.

Poza tym takie zamawianie samochodu przez leasingodawcę wymaga większego zaangażowania handlowca firmy leasingowej, a z tym niestety bywa różnie…

Nasza rada: Szukaj samochodu i leasingu niezależnie, w tym samym czasie

Dlatego – odpowiadając na pytanie, od czego najlepiej zacząć – doradzamy, żebyś w tym samym czasie skontaktował się z kilkoma dealerami/komisami i z kilkoma firmami leasingowymi, abyś niezależnie od siebie ustalił warunki dostawy i cenę wybranego modelu pojazdu oraz negocjował warunki leasingu.

Takie postępowanie pozwoli dobrze zorientować się w dostępnych na rynku opcjach, a co za tym idzie, ułatwi wynegocjowanie korzystnej ceny auta oraz kosztu finansowania.

FmLeasing.pl: Korzystaj z naszej eksperckiej pomocy przy wyborze leasingu oraz w jego trakcie.

Sztuczka stosowana przez dealerów i komisy

Wracając jeszcze na chwilę do dealerów/komisów samochodowych… Większość z nich zarabia spore kwoty na prowizjach za poleconych klientów i niechętnie z nich rezygnuje. Z naszych obserwacji wynika, że wielu dealerów sprzedaje leasing tym drożej, im mniej zorientowany jest klient. Dlatego świadomy klient, który przyjdzie do salonu z własną ofertą leasingu, jest w stanie z miejsca uzyskać dużo tańszą kontrpropozycję od dealera.

Jednak jeżeli handlowiec zorientuje się, że klient jest zdeterminowany, żeby wybrać ofertę finansowania inną niż proponowaną w salonie, to może nawet „zagrozić”, że cofnie część lub cały rabat od ceny auta.

Niemożliwe? Niestety użytkownicy FmLeasing.pl nagminnie skarżą się nam, że tak właśnie zostali potraktowani przez dealera, kiedy upierali się skorzystać z oferty wybranego przez siebie leasingodawcy. Warto jednak pamiętać, że bardzo często jest to negocjacyjny blef. W takich sytuacjach najlepiej będzie „wstać od stołu” i udać się do innego salonu…

Ikona forumNie warto brać pierwszej lepszej oferty u dealera. Klient chciał kupić Mazdę w salonie, ale otrzymał przeciętną ofertę. Zwrócił się do FmLeasing.pl i otrzymał lepiej wyposażony samochód i tańszy leasing, co zaoszczędziło mu prawie 13 tys. zł. Do tego dostał też tańsze ubezpieczenie. – historia na forum: Zastanawiam się nad leasingiem Mazdy

Gdzie szukać samochodów do leasingu?

Wiesz już, że zazwyczaj najkorzystniej jest samemu znaleźć pojazd, który chcesz wyleasingować – tylko gdzie znaleźć samochód, który będzie „nadawał się” do leasingu?

Samochody nowe

W przypadku pojazdów nowych sprawa jest oczywista. Powinieneś udać się do salonu, skonfigurować i zamówić odpowiedni model lub wybrać to, co dealerzy mają akurat na stanie od ręki, wziąć fakturę proforma i przesłać ją do wybranego przez siebie leasingodawcy. Podobnie sytuacja i procedura wygląda, jeżeli nowy samochód miałby być kupowany spoza sieci dealerskiej, np.: poprzez brokera importującego samochody z innych, tańszych rynków europejskich.

Samochody używane

Samochód używany powinien spełnić kilka wymogów, żeby mógł zostać wzięty w leasing. Ważne jest przede wszystkim jego pochodzenie i wiek. Ważne jest także, żeby sprzedający pojazd wystawiał fakturę z pełnym VAT. Już tylko to jedno kryterium wyraźnie zawęża wybór samochodów na rynku wtórnym, a to nie koniec. Wielu finansujących wymaga, żeby sprzedającym był salon lub komis, nie chcąc nabywać samochodów z innych źródeł. O ile te wszystkie przeszkody są w jakiś sposób do obejścia, to nie zmienia to faktu, że nie każdy samochód używany jest dobry do leasingu.

Podsumowując, najlepiej jest szukać samochodów, które sprzedawane są na podstawie faktury VAT. Więcej dowiesz się z naszego kompleksowego poradnika: Leasing samochodów używanych - wszystko na ten temat. Warto także sprawdzić ofertę samochodów poleasingowych i poflotowych. W tym celu skorzystać można z zestawienia linków do innych stron i serwisów z ofertą sprzedaży samochodów z flot i poleasingowych.

Gdzie szukać leasingu?

Najważniejsze, żebyś wybrał leasing dobry i tani – wydaje się to oczywiste, ale w praktyce różnie z tym bywa. Zwłaszcza jeśli poszedłbyś na łatwiznę i wziął leasing, np.: w salonie lub w komisie, w którym znalazłeś samochód. Pamiętaj, że drogi leasing to nie tylko „trochę ”wyższa rata, ale także negatywne konsekwencje przy przedterminowym zakończeniu umowy, np.: przy szkodzie całkowitej.

Dlatego korzystaj z leasingu oferowanego przez dobrych i tanich leasingodawców. Pomóc w tym może nasza Wyszukiwarka Leasingu, dzięki której możesz uzyskać wiele ofert bezpośrednio od dobrych firm bankowych, a dodatkowo nasze wsparcie w ich ocenie i analizie.

Bardzo dziękuję za pomocne prowadzenie mnie „ścieżką” firm leasingowych. Dzięki podpowiedziom Państwa miałam wybór, a nie - jak wcześniej - „brałam” to, co proponowano mi w salonach samochodowych. Poszerzyłam swoją wiedzę na temat leasingu i firm leasingowych oraz uważnie przyglądałam się przedstawianym ofertom. Bardzo przydatna okazała się analiza ofert, na podstawie której dokonałam wyboru firmy leasingowej.
 

Pięć gwiazdek w Google od klientów FmLeasing.pl

Pamiętaj, żeby nie przepłacić za ubezpieczenie GAP

Ubezpieczenie stanowi istotną część budżetu przeznaczanego na utrzymanie samochodu, tym bardziej że w przypadku leasingu niezbędne jest wykupienie OC + Autocasco, a dodatkowo — dla lepszej ochrony zwłaszcza przy leasingu — warto skorzystać także z GAP (dowiedz się więcej: Ubezpieczenie GAP w leasingu. Ceny ubezpieczeń potrafią się różnić od siebie znacząco i bardzo łatwo jest za nie przepłacić. Poznaj sposoby oszczędzania na ubezpieczeniach przy korzystaniu z leasingu, bo różnice w kosztach potrafią być ogromne. Koniecznie przeczytaj: Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu?

FmLeasing.pl: Kup GAP Fakturowy w niższej Cenie i nie przepłacaj u Leasingodawcy

Leasing samochodu osobowego – kompleksowy poradnik

Na czym polega leasing samochodów? Ile kosztuje i gdzie wziąć? Kto może otrzymać, jakie warunki trzeba spełnić i jakie przedstawić dokumenty? Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty i leasingodawcy? Ile można zaoszczędzić na podatkach? Na te i inne pytania odpowiadamy w publikacji: Leasing samochodu osobowego – kompleksowy poradnik

Więcej o leasingu samochodów?

Tu dowiesz się wszystkiego o finansowaniu samochodów osobowych i dostawczych - znajdziesz oferty oraz skorzystasz z przewodnika: Auto Leasing - oferty i przewodnik

4.625 1 1 1 1 1 4.63 (32)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Ikona użytkowników forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Jak kupić - bezpośrednio z salonu czy z pomocą leasingu >

Chcesz dowiedzieć się więcej o leasingu samochodów?


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Mężczyzna analizujący dokumenty przed komputeremMegaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu

Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.


Wystawa na targach samochodowych20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

Nie wiesz jakie auto wziąć w leasing? Sprawdź ranking 20 najchętniej wybieranych przez polskie firmy nowych samochodów osobowych, porównaj ich ceny minimalne i przeciętne oraz oblicz koszt leasingu - to może być inspiracja.


Dłonie mężczyzny ubranego w garnitur chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowyUbezpieczenie GAP w leasingu

Ile powinno kosztować ubezpieczenie GAP? Gdzie można je wykupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy i czy w ogóle warto ubezpieczać samochód?


Kalkulator i arkuszJak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Leasingodawcy preferują, żeby leasingobiorcy korzystali z ich oferty ubezpieczenia. Jednak warto sprawdzić i porównać warunki z konkurencyjnymi propozycjami, żeby nie przepłacić za polisę.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl